klamki do furtki

Klamki do furtek – dostępne rodzaje i dobór

Różnego rodzaju klamki do furtek

Klamka wydaje się czymś tak zwyczajnym, że nie zawsze zwraca się dostateczną uwagę na jej wybór. Nie jest to właściwe. Dobrze dobrana ma duży wpływ na wygląd furtki. Może dodawać jej elegancji i charakteru oraz podkreślać jej styl. By znaleźć najlepsze klamki do furtek, warto wiedzieć, jaki jest wybór.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to wygląd klamki. Może być klasyczna i skromna. Są także modele ozdobne. Takie klamki do furtki mają atrakcyjnie urozmaicony wygląd. Spotyka się i wyroby o mocno unowocześnionych kształtach. Poszczególne modele różnią się pod względem szyldu. Może być on krótki albo wydłużony. Długi szyld obejmuje nie tylko klamkę, ale też otwór na klucz. Konieczne jest jakieś zamknięcie np. kluczem. Ono, jak i groty do ogrodzeń, służy temu, by czuć się na swojej posesji bezpiecznie. Przy wyborze klamki z podłużnym szyldem trzeba zwrócić uwagę na rozstaw. Szyld dzielony jest zwykle okrągły, ale można spotkać i kwadratowy. Zamiast klamki można wybrać gałkę. Ma inny kształt i inny sposób działania. Przekręca się ją, natomiast klamkę naciska. Do wyboru są też różne kolory.

Jaką wybrać klamkę do swojego ogrodzenia?

Jaki wybrać ten element, to zależy od stylu ogrodzenia i pomysłu na niego. Do typowego, tradycyjnego ogrodzenia najlepsze są klamki do furtek klasyczne. Można wybrać takie z podłużnym szyldem, by ułatwić sobie montaż. Zwykle najlepsze są modele w kolorze stalowym. Przy skromnym ogrodzeniu dekoracyjna klamka raziłaby swoim bogactwem. Taka pasuje do bogato zdobionych ogrodzeń. Często mają one styl retro. Wtedy można też zamiast klamki wybrać gałkę. Można pomyśleć o kolorze złotym czy miedzianym, jeśli rozety kute czy inne elementy mają taki kolor. Jeśli całość jest w czarnym kolorze, to można wybrać i taką klamkę. Gdy ogrodzenie ma nowoczesny charakter, idealne są wersje unowocześnione. Mają proste, geometryczne kształty.
By znaleźć najlepszą klamkę, trzeba mieć wybór. Rozmaite modele do wyboru najłatwiej znaleźć w sklepie online. Gdy ma się już różne takie wyroby przed oczami, pozostaje tylko wybrać to, co najbardziej pasuje.