zawiasy do bram

Zawiasy do bram – jak wybrać

Jak wybrać odpowiednie zawiasy do bram

Od trwałości elementów ruchomych zależy wygoda użytkowania ogrodzenia oraz furtek i bram wjazdowych. W zależności od wybranego modelu, mogą one mieć różną wagę. Znaczne obciążenia przenoszone przez zawiasy do bram wymagają zastosowania mocnych i trwałych elementów ruchomych. Jeżeli konstrukcja ogrodzenia będzie stalowa, to może zostać użyty zawias toczony. Należy przy tym spasować oba elementy zawiasów, aby zminimalizować luz podczas otwierania bram lub furtek. Dodatkowo producenci uzupełniają ofertę o zawiasy z kulką podnoszące wygodę użytkowani bram przez zmniejszenie tarcia.

Wygodna regulacja

Podczas użytkowania ogrodzenia warto mieć możliwość regulowania elementów, które są ruchome. Pomagają w tym zawiasy regulowane do bram, które spawa się do słupków lub przykręca do ich powierzchni. Zawias umieszcza się na gwintowanym łączniku. Powoduje to możliwość ustawienia skrzydła bramy w dowolnym położeniu. W tym wypadku nawet ciężkie elementy ogrodzeń mogą być trwale zamontowane, a dodatkowo istnieje możliwość reakcji na opadanie lub uginanie się elementów konstrukcyjnych. Zawiasy regulowane mogą pozwolić na rozwiązania systemowe. W ten sposób klient może szybko zamontować gotowe elementy samodzielnie. W tym wypadku wystarczy tylko złożyć elementy i wkręcić zawiasy w płytki montażowe. Po montażu należy dokonać regulacji w pionie i poziomie.

Wózki do bram przesuwnych

Bramy buduje się również jako przesuwne. W tym wypadku potrzeba na ruch skrzydła mniej miejsca. Wózki do bram są łożyskowane, przez co ruch skrzydła bramy nie wymaga dużej siły. Takie rozwiązania są trwałe i nie wymagają dużego nakładu czasu na konserwacje. Możliwa jest również dodatkowa opcja w postaci automatycznego otwierania przy pomocy silnika i listwy zębatej. Inny sposób ruchu bramy powoduje konieczność zastosowania również innych rozwiązań służących do zamykania. Zamek hakowy zwiększa stabilność konstrukcji i podnosi wygodę użytkowania bramy.