zamki do furtek

Zamki do bram i furtek w różnych wariantach

Dobrze dobrane zamki do bram

Jeżeli zamki do bram i furtek dobierze się we właściwy sposób, będą one stanowiły dodatkowe zabezpieczenie dla domu oraz posesji. Dzięki temu na teren działki nie przedostaną się żadne niepożądane osoby, w tym złodziej. Do wyboru jest kilka rodzajów zamków, m.in. zamki mechaniczne oraz elektroniczne.

Istotna jakość samego zamka

Dobre podzespoły znajdujące się przy bramach, furtkach i ogrodzeniach to podstawa. Stanowią one gwarancję zabezpieczenia posesji, co jest niezwykle istotne. Źle dobrany zamek może jednak wszystko zniweczyć. Przede wszystkim nie może on powstać ze słabej jakości materiałów. Nie zda egzaminu na dłuższą metę. Najlepsze zamki do furtek oraz bram to te ze stali nierdzewnej. Warto wybrać rozwiązanie, w którym górny rygiel do bramy jest okrągły. Powodował on będzie duży problem dla włamywacza, co jak najbardziej stanowiło będzie bardzo dobre zabezpieczenie. Można również wybrać propozycje, w których rygle do bram są regulowane. Szczególnie jest to przydatne po sezonie zimowym, gdy słupek czasem odchyla się pod wpływem mrozu czy śniegu od bramy. Dzięki możliwości regulacji, wszystko można będzie naprostować.

Elektryczne a mechaniczne zamki do bram oraz furtek

Elektroniczne rozwiązania są obecnie bardzo popularne, ze względu na wygodę obsługi. Zazwyczaj elektroniczne zamki są od razu podpinane pod domofon. Pozwala to na otwarcie wejścia na teren posesji przy naciśnięciu jednego guzika znajdującego się przy domofonie. Instalacja tego typu rozwiązania wymaga prac profesjonalistów, którzy połączą domofon z furtką oraz bramą. Dzięki temu powstanie jeden system, który będzie sterowało się pilotem lub przyciskiem. Pozwoli to na wygodne otwieranie i zamykanie furtki oraz bramy.
Mechaniczne otwieranie bramy oraz furtki, w porównaniu do elektronicznego wydaje się być przestarzałe. Wcale jednak takie nie musi być, jeżeli zostaną zastosowane dobrej jakości, wykonane ze znakomitych materiałów zamki zabezpieczające. Opcji do wyboru jest kilka. Może to być zasuwa do bramy czy też standardowy zamek hakowy. Można wybrać takie rozwiązanie, które najbardziej odpowiada potrzebom użytkownika, a to przecież jest najważniejsze. Warto wybierać dobrej jakości zamki do bram oraz furtek.