elementy do balustrad

Elementy do balustrad – balkon francuski

Elementy do balustrad

Przygotowując się do wyboru projektu domu warto rozważyć czy i jakiego balkonu będziemy potrzebować. Jedni wolą duże powierzchnie, innym balkony wcale nie są potrzebne. Wychodząc z założenia, że posiadanie ogrodu w zupełności wystarczy – warto rozważyć tzw. balkon francuski stworzony z czegoś takiego jak elementy do balustrad. Prawdę mówiąc, ciężko taką konstrukcję nazwać balkonem, ponieważ jest to przeszklona powierzchnia drzwi zabezpieczona balustradą. Jej przygotowanie wymuszają przepisy prawa budowlanego. Warto dobrać odpowiednie tralki metalowe pasujące do całej koncepcji, aby nie oszpecić elewacji.

Co można znaleźć w sklepie z artykułami metalowymi

Wybór w sklepach oferujących artykuły metalowe jest ogromny. Niemniej jednak balkon francuski rządzi się swoimi prawami i nie wszystkie elementy metalowe można w nim wykorzystać. Oczywiście priorytetem jest bezpieczeństwo osób korzystających z balustrady, dlatego należy zadbać o właściwą jakość materiałów budowlanych. Druga sprawa, to estetyka. Posiadając dużą przeszkloną powierzchnię nie warto jej zabudowywać masywnymi konstrukcjami. Tralki do balustrad sprawiające wrażenie lekkości i nieprzeładowania ozdobami wydają się najbardziej odpowiednie.

Proste tralki

Decydując się na proste tralki możemy nieco zaszaleć z dodatkowymi ozdobnikami. Dobrane z rozwagą rozety kute mogą nieco ocieplić wizerunek balustrady i złamać jej surowość i prostotę. Jednak ich zbyt duża liczba może zepsuć osiągnięty efekt lekkości. Należy uważać. Zupełnie inne rozwiązanie sprawdzi się w budynkach zabytkowych lub stylizowanych na dworki. W takim wypadku można wybrać masywne ozdoby kute, które wpasują się świetnie w koncepcję całego budynku.

Balustrady do balkonów

Jak więc widać, balustrady balkonów nie tylko francuskich należy dostosować pod względem stylu do rodzaju budynku. Najpopularniejsze barierki wykonywane są ze stali nierdzewnej lub czarnej. Stal nierdzewna daje zdecydowanie mniej możliwości dekoracyjnych. W sprzedaży są proste rurki i słupki z których powstają balustrady w stylu nowoczesnym. Z kolei stal czarna daje wiele możliwości do zdobień poprzez elementy kute. Dodatkowym plusem jest możliwość pomalowania takiej konstrukcji na dowolny kolor wraz z opcją chociażby patynowania, którą ceni sobie wielu odbiorców.